Wakacje w Rzymie

rome-1227207_1280Włochy od zawsze przyciągają turystów z całego świata. To obowiązkowe miejsce na mapie każdego miłośnika historii i kolekcjonera wspomnień oraz pięknych zdjęć. Za każdym rogiem uliczka kryje jakąś historię. To właśnie w wiecznym mieście miały miejsca o których uczymy się na lekcjach historii. Wakacje w Rzymie to doskonały pomysł dla osób w każdym wieku, które chcą spędzić niesamowity czas. Zanim wybierzecie się jednak do Rzymu, warto poczytać o najważniejszych miejscach, które powinno się zobaczyć w tym mieście. Szkoda byłoby pominąć istotne budowle, których historia słynna jest na całym świecie. Koniecznie trzeba także skosztować specjałów kuchni włoskiej.
Koloseum
To właśnie tam obywały się słynne walki gladiatorów. Starożytni Rzymianie uważali Koloseum za miejsce spotkań towarzyskich i nieustającej rozrywki. Spotykali się tam wszyscy, by wspólnie podziwiać niesamowite widowisko. Obecnie Koloseum jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Rzymie, a co roku w Wielki Piątek, Papież przeprowadza tam drogę krzyżową. Turyści z całego świata zjeżdżają się wówczas do stolicy Włoch, aby moc uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Schody Hiszpańskie
Nazwa oczywiście nie jest bezpodstawna. W okolicy znajduje się bowiem bardzo reprezentacyjna Ambasada Hiszpanii. Schody Hiszpańskie pięknie wpasowały się w tamtejsze uliczki. Często służą jako tło do pokazów mody, sesji zdjęciowych największych na świecie projektantów, a także jako miejsce zdjęć do kręcenia filmów. To niesamowite miejsce, pełne klimatu i podniosłej atmosfery. Z pewnością każdy kto odwiedza Rzym, musi choć raz zobaczyć te schody i zrobić sobie na nich pamiątkowe zdjęcie.
Fontanna di Trevi
To miejsce, którego żaden turysta nie może przegapić. Krąży wokół niej legenda, że kto wrzuci do środka drobne, z pewnością jeszcze wróci do Rzymu. Pieniądze, które turyści każdego dnia hojnie wrzucają do fontanny, władze Rzymu przeznaczają głównie na renowację zabytków, które w centrum miasta stanowią większość. Fontanna cudownie wygląda zwłaszcza wieczorem i nocą. Oświetlone rzeźby nadają temu miejscu atmosfery podniosłości.
Forum Romanum
To centrum starożytnego Rzymu, które było wówczas głównym miejscem spotkań mieszkańców. To tutaj zawierano pierwsze znajomości, umawiano się na schadzki, przeprowadzano debaty polityczne czy karano więźniów. Forum Romanum zawsze tętniło życiem. Obecnie został tylko pusty plan i kilka rzymskich kolumn, jednak wszyscy je odwiedzający doskonale zdają sobie sprawę z historii tego wspaniałego miejsca i tego jak ważne było ono w życiu Rzymian.
Watykan
W bliskiej odległości od Rzymu znajduje się Watykan, słynna Stolica Apostolska. To miejsce, które powinno zostać odhaczone na mapie każdej wierzącej osoby. Z pewnością ogromne wrażenie zrobi na Was Plac Świętego Piotra, na którym wierni gromadzą się do wspólnej modlitwy, prowadzonej przez Papieża. Odbywają się tam wszystkie ważne uroczystości religijne, a także słynne czuwania. To tam w każdą niedzielę o 12:00 Papież odprawia mszę Anioł Pański. Koniecznie trzeba zobaczyć także Bazylikę Świętego Piotra, która powstała w miejscu w którym według starożytnych informacji Święty Piotr został pochowany. Wewnątrz znajdują się freski malowane przez samego Michała Anioła. W katakumbach można odwiedzić groby byłych Papieży, w tym Polaka, Jana Pawła II, Karola Wojtyły.
Kuchnia Włoska
Będąc we Włoszech, nie można także pominąć specjałów kuchni włoskiej, która na świecie wiedzie prym wśród kulinarnych upodobań całej ludności. Koniecznie trzeba więc spróbować spaghetti bolognese lub carbonara, pizzy, która we Włoszech jest kwadratowa, ravioli i najlepszego deseru, którym jest tiramisu. Dla wielbicieli smaków, poleca się także spróbowanie tradycyjnych włoskich win, najlepiej w niewielkiej restauracji na uboczu. Takie serwują nie tylko pyszne, domowe, włoskie jedzenie, ale także wina domowej roboty, lub te prosto z winiarni. Włosi cenią sobie smak win jak żaden naród na świecie. Zawsze piją lampkę tego trunku do obiadu, dzięki czemu posiłek szybciej się trawi. Podają go nawet dzieciom.

Dodaj komentarz