Wakacje w Tallinnie

estonia-912315_1280Jeśli szukacie wyjątkowego miejsca na spędzenie pięknych, wakacyjnych chwil, koniecznie wybierzcie się na północ Europy. Estonia to kraj bałtycki bardzo nieznany i uważany za dość „egzotyczny”. Większość Polaków na miejsce swojego urlopu wybiera takie kraje jak Hiszpania, Włochy czy Grecja. Z pewnością wybierając stolicę Estonii zapamiętacie te wakacje do końca życia.
Piękna przyroda i nie tylko
Estonia to kraj bardzo zielony. Piękne krajobrazy, które otaczają całe miasto, podziwiane są przez wszystkich turystów, którzy tutaj zawitali. W Tallinnie zdecydowanie warto odwiedzić jedną z najpiękniejszych plaż o nazwie Pirita. Co roku gromadzi ona setki miejscowych i turystów, którzy spędzają cudownie czas, kąpiąc się w Zatoce Fińskiej.
Wycieczka do Helsinek
Jedynie 80km dzieli Tallinn od stolicy Finlandii Helsinek. Promy pomiędzy tymi miastami kursują prawie co godzinę. Warto zrobić sobie całodzienną wycieczkę i zobaczyć jak ogromny kontrast architektoniczny i kulturowy jest pomiędzy tymi dwoma miastami.
Muzeum morskie
W Tallinnie koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Morskie w którym można zwiedzić prawdziwą łódź podwodną. Muzeum to ma charakter interaktywny. Każdy turysta może wybrać także ulotki w swoim języku, aby przeczytać o historii tego miejsca jak i eksponatów, które są tutaj wystawione.
Starówka
Stare Miasto w Tallinnie jest jednym z największych, najpiękniejszych i najstarszych starówek w Europie. Została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To właśnie tam znajdują się niemal wszystkie Ambasady obcych krajów. Można także odwiedzić najstarszą istniejącą w Europie aptekę, która pochodzi z XV wieku.

Dodaj komentarz