Wakacje w Australii

australia-1281935_1280Masz wrażenie, że odwiedziłeś już wszystkie ciekawe miejsca w Europie? Marzysz o wakacjach w ciepłym kraju, jednak oprócz wylegiwania się na plaży chciałbyś także zobaczyć ciekawe miejsca, o których będziesz mógł snuć wiele niezwykłych opowieści w gronie rodziny i znajomych? Jedź do Australii! Czerwony ląd to największa wyspa na kuli ziemskiej i oferuje nieskończoną wręcz ilość atrakcji turystycznych, urzeka dziką, oryginalną przyrodą, chwilami nawet niebezpieczną dla człowieka i zarazem zachwycającą architekturą w największych metropoliach: Sydney i Melbourne. Tylko tutaj żyją kangury, dziobaki i misie koala, a słońce świeci niemal przez cały rok!

W podróży do Australii nie można ominąć Ayers Rock, największego monolitu skalnego na świecie, który w zależności od padających promieni świetlnych przyjmuje barwę od pomarańczowej po różową, a nawet szarą. Widowisko odbywające się o wschodzie i zachodzie słońca przyciąga w ten niegościnny rejon centralnej Australii tysiące turystów. To święta góra Aborygenów, którzy proszą turystów o kontemplowanie jej piękna u podnóża, bez wchodzenia na szczyt.

Choć stolicą Australii jest Canberra, dwiema największymi metropoliami są Melbourne i Sydney. W pierwszym z wymienionych miast według jednego z magazynów ekonomicznych żyje się najlepiej na świecie. Podczas zwiedzania warto obejrzeć stare więzienie, pierwszą stację kolejową na tym kontynencie oraz Budynek Wystawy Królewskiej. Z kolei Sydney to jedno z najbardziej znanych miast na świecie, słynących z zabytkowego gmachu opery, mostu Sydney Harbour oraz budynków powstałych na igrzyska olimpijskie w 2000 roku. To jedno z pierwszych miejsc, w którym mieszkańcy mogą powitać Nowy Rok i z tej okazji zawsze odbywa się niezwykły pokaz sztucznych ogni.

Wśród przyrodniczych atrakcji warto wspomnieć o Parku Kakadu na północy kraju, znajdującego się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Żyją tam krokodyle i wiele innych ciekawych gatunków fauny i flory, zobaczymy też piękne wodospady Twin Falls oraz malowidła Aborygenów. Nieco dalej na wschód, w regionie Queensland leży Wielka Rafa Koralowa, największa na kuli ziemskiej. To obowiązkowy punkt wizyty w Australii i wspaniałe doświadczenie. Nurkowanie w obrębie rafy pozwoli nam zobaczyć z bliska niezwykłą różnorodność przyrodniczą morskiego życia. Piękne, piaszczyste plaże to znakomite miejsce na wakacyjne zrelaksowanie się i odpoczynek od gwaru miejskich ulic. Ciepłe, australijskie morze sprzyja też uprawianiu innych sportów wodnych, takich jak żeglowanie czy surfing.

Dodaj komentarz