Wakacje w Barcelonie

spain-1276209_1280Jeśli szukamy miejsca pełnego słońca, gorącego temperamentu, pysznego jedzenia i niebiańskiej muzyki, to właśnie znak, że czas odwiedzić Barcelonę. Słynna Stolica Hiszpanii przyciąga co roku miliony turystów. Ogromną zaletą miasta jest to, że położone jest ono nad morzem, dzięki czemu nie odczuwa się aż tak bardzo gorącego klimatu tego miejsca. Mimo wszystko, większość osób spędza aktywnie czas na plaży, korzystając z promieni słonecznych, kąpieli wodnych, a także gier zespołowych, takich jak siatkówka plażowa.
Park Guell
To ogromny ogród, który został zaprojektowany przez samego Gaudiego, jednego z najsłynniejszych architektów na świecie. Niesamowite elementy architektoniczne wzbudzają podziw wszystkich odwiedzających. Park ten wygląda niczym z bajki, a drugiego takiego na świecie spotkać nie można. Otoczony został specjalnym murem i jest bardzo dobrze chroniony przez władze miasta.
Sagrada Familia
To najsłynniejsza budowla w Barcelonie, która jest głównym punktem wycieczkowym wszystkich turystów. Zbudowana została w 1882 roku, a zaprojektował ją również słynny Gaudi. Budzi podziw wszystkich, którzy staną u jej stóp. Bazylika ma 115 metrów wysokości i zaliczana jest do jednych z najwyższych kościołów na świecie. W dalszym ciągu jest ona w budowie i ostateczna wysokość jaką chcą otrzymać Hiszpanie, to 170 mterów.
Font magica
Odwiedziny w Barcelonie bez słynnego pokazu fontann, które powstały w 1929 roku, jest traktowane jako faux pas. Wieczorem, kiedy słońce już zachodzi, ludzie zbierają się na placu, by podziwiać oświetlone fontanny. Bardzo często towarzyszą im wówczas występy artystyczne, muzyka oraz śpiew. Niesamowite widowisko, które stało się niejako symbolem tego miasta, przyciąga ogromną rzeszę turystów z całego świata.
Torre de Collserola
To słynna wieża radiowo-telewizyjna, której wysokość wynosi 288 metrów. Można z jej szczytu obserwować niesamowitą panoramę Barcelony, która rozciąga się na całe wybrzeże. Turyści bardzo chętnie ją odwiedzają, ponieważ to jeden z najwyższych budynków miasta.
Hiszpańska kuchnia
To główny powód, dla którego tak wiele osób odwiedza Hiszpanię i Barcelonę. Hiszpanie doskonale gotują. Ich kuchnia podbiła podniebienia wszystkich ludzi na świecie. Słyną przede wszystkim z paelli, dania z jednej patelni, którego podstawą jest ryż arborio i szafran, najdroższa przyprawa świata. Paella podawana jest z kurkumą i owocami morza lub kurczakiem. Na śniadanie koniecznie trzeba spróbować churros, czyli smażonych na gorącym tłuszczu plauchów, które Hiszpanie moczą w czekoladzie. Nie należy się przestraszyć, jeśli w restauracji na podłodze znajduje się mnóstwo śmieci. To znak, że doskonale tutaj gotują. W Hiszpanii panuje zwyczaj, że wszystkie śmieci wyrzuca się na ziemię, dlatego turyści na próżno szukają często koszy na śmieci. Hiszpania słynie także przede wszystkim z tapas, czyli drobnych przystawek, podawanych przed głównym posiłkiem, lub do alkoholu. Są to np. malutkie kanapeczki, szaszłyczki, smażone kalmary, sery, szynki, a także owoce.

Dodaj komentarz