Wakacje w Paryżu

arc-de-triomphe-1283422_1280Kto nie marzy o wakacjach w mieście zakochanych? Stolica Francji uchodzi na świecie za najbardziej romantyczne miejsce, do którego można wybrać się w podróż z ukochanym. Wiele par właśnie tam przysięga sobie miłość, a panowie klękają przed ukochanymi wręczając im pierścionek zaręczynowy. Niejedna kobieta twierdzi wówczas, że spełniło się jej największe marzenie. Atrakcje Paryża często przyćmiewają samo miasto. Nawet Amerykanie wiedzą, że Paryż to stolica Francji, co w ich przypadku jest już dużym wyczynem.
Wieża Eiffel
To najsłynniejszy symbol Paryża, który jest obowiązkowym miejscem na mapie każdego turysty. Wieża była prezentem dla Francji na upamiętnienie Francuskiej Rewolucji. Zbudowano ją w 1889 roku. Turyści mogą bez problemu wjechać na szczyt wieży i podziwiać niesamowitą panoramę miasta, która zapiera dech w piersiach. Możemy się założyć, że każdy kto był w tym miejscu, obiecał sobie, że wróci tutaj choćby jeszcze jeden raz w życiu. Dla takiego widoku warto przejechać tysiące kilometrów, chociaż na chwilę.
Muzeum Louvre
To najsłynniejsze muzeum w  Paryżu, a także jedno z najznamienitszych na świecie. Znajdują się tutaj eksponaty, które stworzyli najwięksi artyści na świecie. Można tu podziwiać słynną Monę Lisę, pędzla Leonardo da Vinci. Kiedyś Louvre pełnił funkcję zamku królewskiego w Paryżu. Położone nad Sekwaną muzeum to jedno z największych zbiorów sztuki na całym świecie. Znajdują się tutaj zabytki kultury Bliskiego Wschodu, Egiptu, Starożytnej Grecji i Rzymu. Obowiązkowy punkt na mapie Paryża, którego nie mogą pominąć nawet najwięksi przeciwnicy sztuki. Tutaj po prostu trzeba być i zobaczyć wszystko na własne oczy.
Uniwersytet Sorbona
To właśnie tutaj studia kończyła polska noblistka, Maria Skłodowska-Curie. Między innymi dzięki niej, Uniwersytet stał się sławny na całym świecie. To najstarsza uczelnia we Francji i jedna z najstarszych na świecie. Co roku Sorbonę odwiedzają setki turystów.
Sekwana
Wizyta w Paryżu nie może obejść się bez rejsu po rzece Sekwanie, płynącej przez sam środek miasta. Wiele firm organizuje prywatne rejsy, które można wykupić przy brzegu. Robią to także osoby prywatne, ponieważ jest wielkie zainteresowanie turystów, co przekłada się przede wszystkim na zysk.
Moulin Rouge
W jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic Paryża znajduje się słynny kabaret, otwarty w 1889 roku. To właśnie pod słynnym wiatrakiem turyści robią sobie najwięcej zdjęć. Wyjątkowe występu tancerek, które przypominają burleskę, cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców jak i osób przyjezdnych. Najsłynniejszy taniec, który jest tutaj wykonywany to kankan, którego zdjęcia obiegły cały świat.
Francuska kuchnia
Czym byłaby wizyta w Paryżu bez spróbowania francuskich bagietek i wina na Polach Elizejskich? Najlepiej wybrać te z mniejszych, ustronnych piekarni, które serwują iście domowe wypieki. Koniecznie trzeba także spróbować żabich udek oraz ślimaków, którymi tak bardzo zajadają się wszyscy obywatele Francji. Dla miłośników deserów poleca się francuskie crepes, czyli naleśniki, które sprzedawane są tak jak Hamburgery – w budkach przyulicznych w serwetce. Warto skosztować także słynnych makaroników, czyli ciasteczek na bazie mąki migdałowej, które uwielbiają wszystkie paryżanki, a także celebrytki z całego świata.
Co przywieźć z Paryża?
Koniecznie miniaturę wieży Eiffle’a. Można je kupić na każdym straganie z pamiątkami. Występują one jako osobne figurki, breloczki, magnesy. Są na koszulkach, długopisach, pen-drive’ach i kubkach. Francuzi zrobili z wieży Eiffle’a największy biznes, jaki tylko mogli. Nic więc dziwnego, że słysząc słowo Paryż, każdy ma przed oczami ten symbol.

Dodaj komentarz