Gdzie najlepiej zamieszkać na emeryturze?

Kiedy człowiek po ciężkich latach pracy trafia na emeryturę może nie wiedzieć, co zrobić z masą wolnego czasu. Co więcej, niejedna osoba przez całe życie zbierała oszczędności, które może w końcu wydać. Jeżeli do tego dochodzi samotność i chęć zmiany swojego życia, idealnym pomysłem będzie przeprowadzka. W takim razie, gdzie najlepiej zamieszkać na świecie?

Wiek emerytalny wcale nie musi oznaczać konieczności spędzenia jesieni swojego życia samotnie w mieszkaniu. Wręcz przeciwnie! Ostatnimi czasy bardzo modne stają się przeprowadzki emerytów do przepięknych krajów na całym świecie, gdzie mogą na powrót wzbudzić w sobie dziecięcą ciekawość i poczuć ekscytację, ale przede wszystkim czuć się dobrze.

Gdzie są najtańsze nieruchomości na świecie?

Jeżeli lata temu z ekscytacją oglądałeś niesamowite dokonania Indiany Jonesa, to na pewno spodobały Ci się ciepłe kraje, które często odwiedzał. Właśnie do nich możesz się skierować na swojej emeryturze. Co więcej, nie tylko będziesz miał kontakt z niesamowitą naturą, ale też nie wydasz dużo pieniędzy! Tak więc, gdzie najtaniej zamieszkać na emeryturze? Co prawda każdy może myśleć o pięknej Francji, Hiszpanii, czy nawet Niemczech, jednak dla polskiego emeryta, koszty życia w tamtych krajach mogą okazać się zbyt wysokie, żeby emerytura je pokryła. Zamiast tego można jednak zboczyć w stronę urokliwej Azji lub Ameryki Południowej!

Ekwador

Ekwador jest malowniczym krajem w Ameryce Południowej. Graniczy z Kolumbią, Peru oraz Oceanem Spokojnym. Ziemia w tamtym miejscu nie jest droga, podobnie jest z ceną wynajmu. Co więcej, klimat jest bardzo ciepły, jednak z obawy przed upałami można uciec w Andy. Podczas emerytury w tamtym miejscu, będziesz w stanie zobaczyć chociażby słynne Wyspy Galapagos. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby odwiedzić okoliczne kraje.

Tajlandia

Ten azjatycki kraj od lat znany jest turystom z całego świata. Nie można się temu dziwić, tamtejsze tereny są niesamowicie piękne i nie ma chyba osoby, której Tajlandia by się nie spodobała. Co więcej, życie w tamtym kraju jest znacznie tańsze, niż w Polsce. Warto wspomnieć też o tym, że multum turystów przyczyniło się do tego, iż tamtejsi mieszkańcy są otwarci na obcych. Nie można zapominać o tym, że w Tajlandii będziesz pewnie spędzać dużo czasu na plaży, jedząc przepyszne jedzenie.

Kolumbia

Zaraz obok wspomnianego wcześniej Ekwadoru znajduje się Kolumbia, która jest dość szybko rozwijającym się krajem, jednak życie w nim nie jest drogie. Można również śmiało polecić tamtejszą służbę zdrowia i malownicze krajobrazy. Nie można zapominać o sąsiedztwie z Morzem Karaibskim.

Filipiny

Ten kraj wyspiarski w Azji jest od lat znany przez niesamowitą pogodność swoich mieszkańców. Co więcej, Filipiny leżą blisko wspomnianej wcześniej Tajlandii. Warto dodać, że koszty życia są tam kilka razy mniejsze niż w Polsce. Nie można też zapominać o tym, że jest to w większości katolicki kraj. Odwiedzając Filipiny można zobaczyć lasy tropikalne, białe plaże, rafy koralowe i wiele innych!

Nie trzeba jednak szukać daleko, również i w naszym kraju znajdziesz piękne regiony. Najpiękniejsze miejsca do zamieszkania w Polsce to między innymi Bieszczady, Pieniny, Mazury, Bory Tucholskie. W Polsce znajduje się wiele niedocenianych miejsc, które zwyczajnie warto zobaczyć. Co więcej, jeżeli zostaniesz w naszym kraju, przeprowadzka nie będzie wymagała sporo zachodu. Warto przy tym skorzystać z usług dobrej firmy przeprowadzkowej, dzięki czemu Twoim zadaniem będzie tylko rozgościć się w nowym domu!

Dodaj komentarz