Wakacje w Meksyku – prawdziwa wyprawa!

Meksyk to państwo leżące w Ameryce północnej, sąsiadujące ze Stanami Zjednoczonymi, jak również z Belize oraz Gwatemalą. Pomimo że znajduje się on na kontynencie północnym, jest uważany za przedsionek Ameryki Łacińskiej. Ludność Meksyku mówi po hiszpańsku, sam kraj boryka się z wieloma problemami, m.in. biedą oraz wielkim bezrobociem. Warto jednak wspomnieć, że co roku coraz więcej turystów decyduje się na spędzenie wakacji właśnie tam. Wakacje w Meksyku to niezapomniane doznanie, szczególnie dla turystów ze starego kontynentu.

To właśnie turystyka stanowi najszybciej rozwijającą się gałąź gospodarki w tym kraju, dlatego też władze dokładają wszelkich starań, aby zapewnić turystom nie tylko zróżnicowane atrakcje, miejsca noclegowe, jak również wysokie bezpieczeństwo w miastach, jak i poza nimi. Coraz bogatsza infrastruktura pozwalająca na połączenia lotnicze, drogowe oraz morskie z tym krajem sprawia, że również ceny wycieczek w te okolice znacząco spadły. Wakacje w Meksyku to doskonała rozrywka, głównie dla osób pełnoletnich, jednakże i dla dzieci znajdzie się tu wiele rozrywek.

 

Co warto zobaczyć w Meksyku?

Do tej pory turyści niechętnie podróżowali dalej niż zwiedzanie stolicy oraz ośrodków Majów na Jukatanie. Aktualnie wakacje w Meksyku to również korzystanie z pięknych plaż na brzegu Oceanu Spokojnego oraz Morza Karaibskiego Popularnością cieszą się takie miejsca, jak np. kurort Puerto Vallarta. Kolejnym miejscem, które koniecznie zwiedzić podczas wakacji w Meksyku jest obszar zabytków archeologicznych Xochicalco.

 

Wakacje w Meksyku – co jeść dobrego?

Meksyk posiada wspaniałą kuchnię, która w większości opiera się na wykorzystaniu warzyw. Podstawowym daniem, który na całym świecie kojarzony jest z Meksykiem jest tortilla z salsą oraz dodatkami mięsnymi. Warto również skosztować gulaszu z ciemnej fasoli, doprawionego ostrą papryką. Kolejnym wartym uwagi daniem jest guacamole – pasta przyrządzona z awokado oraz różnorodnych dodatków. Nie można ominąć meksykańskich alkoholi – to opcja dla osób dorosłych. Z pewnością warto próbować tequili oraz alkoholi na bazie agawy. Wakacje w Meksyku to również możliwość skosztowania owoców morza, po te jednak warto jechać na wybrzeże – wtedy są najświeższe.

 

Meksyk – blisko historii

Wakacje w meksyku to przede wszystkim niepowtarzalna szansa na zobaczenie z bliska starożytnych budowli wznoszonych przez Majów. To dawne plemię stanowi jeden z najważniejszych elementów historii tego kraju. Dla wielu turystów to właśnie główny punkt wycieczki, stąd również wybierają się oni do znacznie dalej położonych,dawnych ośrodków życia starożytnych plemion. np. do Peru.

W Meksyku warto również wybrać się do prekolumbijskiego miasta Teotihuacán oraz Uxmal o podobnych korzeniach. W każdym z nich miłośnicy historii dowiedzą się wiele na temat przeszłości tego kraju.

Wakacje w meksyku to również szansa na przywiezienie ze sobą oryginalnych pamiątek, takich jak przyprawy czy książki. Warto również zakupić kilka pocztówek, aby móc przyczepić je do lodówki i codziennie móc wspominać ten piękny kraj.