A może za granicę?

Wakacje za granica- alternatywa dla całej rodziny

Wakacje za granica to możliwość spędzenia czasu poza granicami Polski, dodatkowo umożliwiając przede wszystkim skorzystanie z możliwości wypoczynku w zupełnie innych warunkach klimatycznych. Urlopy tego typu najczęściej wybierane są poprzez biura podróży, ale wielu Polaków decyduje się na samodzielne ustalenie planu wyjazdu oraz zorganizowanie wszystkiego. Polacy chętnie zwiedzają obce kraje nie tylko ze względów kulturowych, ale również kulinarnych. To jedna z najczęściej wymienianych opcji, kiedy pytamy ankietowanych o powód podróży.

 

Wakacje za granica – jakie kraje wybrać?

Do najchętniej wybieranych prze z Polaków krajów obieranych na wakacyjny cel zaliczamy przede wszystkim Bułgarię, Turcję, Egipt- miejsca te gwarantują nie tylko wspaniałą pogodę, ale również dostęp do morza, możliwość korzystania z bogatego zaplecza gastronomicznego oraz wiele atrakcji. Wycieczki tego typu organizowane są najczęściej poprzez biura podróży, przez co turyści mogą liczyć na pomoc rezydentów czy przewodników wycieczek. Wielką zaletą tego typu wczasów jest możliwość nieprzejmowania się niczym – to biuro podróży organizuje przeloty, udostępnia hotele, pozwala wybrać opcję śniadań, obiadów, kolacji lub też wariant bez wyżywienia. Wakacje za granica pozwalają również na obcowanie z inną kulturą, oczywiście w ramach ogólnie przyjętego bezpieczeństwa. Kolejnym ważnym aspektem jest możliwość uczestniczenia w wycieczkach fakultatywnych. W przypadku takim, jak wakacje za granica są to zazwyczaj wycieczki dodatkowo płatne.

 

Do najczęściej wybieranych krajów, do których planujemy wyjazdy samodzielnie zaliczyć można przede wszystkim piękną Chorwację. Wakacje za granica spędzane właśnie tam zaliczane są cenowo do porównywalnych, jeśli pod uwagę weźmie się ten sam urlop spędzany nad polskim morzem. Wybór zdaje się być prosty – Chorwacja zapewnia szeroki wybór możliwości spędzania czasu, jak również wiele opcji zakwaterowania: od prywatnych kwater, poprzez hostele, hotele oraz pola namiotowe oraz campingowe. Daje również możliwość wygodnego podróżowania – doskonała sieć dróg i autostrad sprawia, że przemieszczanie się z miejsca na miejsce jest prawdziwą przyjemnością. Warto także wspomnieć o czystym i ciepłym morzu, wspaniałym jedzeniu, przyjaznych mieszkańcach oraz możliwości pojechania do `Czarnogóry, Serbii czy Bośni i Hercegowiny.

 

O czym należy pamiętać, planując wakacje za granica?

Wakacje za granica nie zmniejszają ryzyka występowania wypadków oraz uszkodzeń ciała. Ważne jest, aby pozasiadać aktualne ubezpieczenie zdrowotne oraz możliwość wykupienia dodatkowego pakietu na czas trwania wyjazdu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że podczas wakacji nie zaskoczy nas żadna niespodzianka. Istotne jest również, aby pamiętać o dodatkowych opcjach ubezpieczenia w przypadku uprawiania sportów ekstremalnych. Warto zabrać ze sobą dodatkowe ciepłe ubrania, bez względu na to, czy wybieramy się w cieplejsze czy chłodniejsze rejony – gruba odzież zawsze może okazać się pomocna. Rozsądnie jest mieć przy sobie również latarkę oraz urządzenia z GPS, które wspomogą nad podczas szukania drogi powrotnej czy konkretnych miejsc, które chcielibyśmy zwiedzić.