Wakacje w Dubaju – spełnienie marzeń

Dubaj, będący stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich, kojarzony jest jako miasto luksusu oraz posiadłości wielu miliarderów. Nic w tym dziwnego – to pustynne miasto stało się mekką wszystkich, którzy pragną chociaż na chwilę poczuć smak wielkiego bogactwa. Wakacje w Dubaju to możliwość zetknięcia się z niesamowitą architekturą, skorzystanie z wielu atrakcji, ale także poznanie rozdźwięku pomiędzy nowoczesnością a tradycyjnym Bliskim Wschodem. To, co początkowo przyciągnęło tu inwestorów oraz krezusów z całego świata to przede wszystkim innowacyjne budownictwo oraz konferencje czy imprezy sportowe. Rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wyczuwając potencjał który tkwi w Dubaju, położył silny nacisk na to, aby to właśnie to miasto stało się kulturalnym i muzycznym centrum kraju. Dzięki takim działaniom osoby je odwiedzające  mogą liczyć nie tylko na dostęp do wszelkich dóbr kulturalnych takich, jak muzea czy teatry, ale również na liczne imprezy muzyczne.

 

Co warto zobaczyć spędzając wakacje w Dubaju?

Wakacje w Dubaju warto spędzić aktywne – miasto oferuje wiele hal sportowych, muzycznych, również atrakcji takich, jak festiwale: filmowy, muzyczny, teatralny. Posiada również dużą ilość centrów handlowych, które oferują bardzo luksusowe marki. Co istotne, również dla dzieci znajdą się tu ciekawe atrakcje. Jedną z nich jest parki wodne Wild Wadi oraz Wonderland, które stanowią część dużego kompleksu wypoczynkowego, wzorowanego na Disneylandzie. W Dubaju kwitnie również życie nocne, pomimo dość restrykcyjnych przepisów dotyczących sprzedaży alkoholu. Bary zamykane są zazwyczaj o godzinie 3 w nocy, jednak i to nie odstrasza klientów, którzy chętnie korzystają z gościnności tych lokali.

 

Czy wakacje w Dubaju są drogie?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jaki środek transportu wybierzemy, aby dostać się do Emiratów Arabskich oraz na jaki hotel się zdecydujemy. Warto jednak przygotować się na nieco większe koszty – styl życia mieszkańców tego miasta znacząco odbiega od życia przeciętnego Europejczyka. Wakacje w Dubaju można jednak ograniczyć do krótkiej wizyty w tym mieście i skupienia się na terenach wokół lub też znacznie dalszych wyprawach. Pozwoli to na poznanie prawdziwego oblicza tego kraju – spotkania mieszkańców, porozmawiania z nimi, również skosztowania lokalnych przysmaków.

 

O czym pamiętać, spędzając wakacje w Dubaju?

Pamiętajmy przede wszystkim o ubezpieczeniach oraz o aktualnych dokumentach – paszportach oraz dowodach osobistych. Podczas kontroli na lotnisku może spodziewać się sprawdzania bagażu, warto więc zaznajomić się z listą produktów, których nie wolno wwozić na teren Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest to przede wszystkim alkohol. Wakacje w Dubaju będą udane, jeśli przygotujemy sobie plan naszej wycieczki z przewodnikiem pod ręką. Istotne jest również posiadanie ze sobą środków przeciwko komarom oraz np. chusteczek nawilżających. Wiele Europejczyków narzeka na klimat panujący w tej części świata. Z pewności przydadzą się one podczas długich godzin spędzonych na zwiedzaniu.