Kierunek Hongkong

hong-kong-534716_1280Zastanawiasz się, gdzie tym razem udać się na wakacje? Marzy ci się egzotyczna podróż, która z pewnością dostarczy ci nie małych wrażeń? Postaw na Hongkong – wyspę pod każdym względem niezwykłą.

Informacje ogólne

Hongkong położony jest na niewielkim obszarze. Mimo to jest wyspą naprawdę bardzo ruchliwą. To właśnie tutaj znajduje się jeden z najważniejszych, a zarazem największych rynków finansowych na całym świecie. Wyspę zamieszkuje około sześć milionów mieszkańców, którzy należą do jednych z najbardziej zapracowanych osób na świecie. Tak naprawdę mają niewiele czasu na relaks i odpoczynek. Przez wiele lat Hongkong był kolonią brytyjską. Kulturowo jednak o wiele bliżej mu do Chin. Tak jak na terenie Chin, tak również w Hongkongu istnieje nie jedna religia. Mieszkają tutaj zgodnie wyznawcy taoizmu, chrześcijaństwa, konfucjanizmu, buddyzmu. Od tysięcy lat tutejsi mieszkańcy gonią za pieniędzmi i bogactwem, chcąc osiągnąć prawdziwy luksus. Z całą pewnością jest to miejsce, które zaskoczy każdego Europejczyka. Wszystko jest tu bowiem zupełnie innego od tego, co spotkać można w Europie.

Krótka historia

Na przełomie XVIII i XIX wieku Hongkong był istotnym elementem gry handlowej, którą prowadziły ze sobą Chiny, Francja oraz Wielka Brytania. W roku 1841 wyspa znalazła się pod władaniem Brytyjczyków. Jest to teren, który w wieku XX nieraz padał ofiarą inwazji i zagrożeń, które spadały głównie ze strony Japończyków. Od 1997 roku Hongkong ponownie przeszedł w ręce Chińczyków.

Informacje praktyczne

Astrologia i wróżbiarstwo pełnią istotną rolę w życiu mieszkańców Hongkongu. Porozumieć można się tutaj zarówno w języku angielskim, jak i kantońskim. Oba języki są językami urzędowymi. Język angielski stosowany jest na ogół w pracy, językiem kantońskim porozumiewa się większość mieszkańców wyspy w życiu prywatnym. Obecnie obserwuje się również istotny wzrost popularności języka mandaryńskiego. Ma to związek ze zwróceniem Hongkongu Chinom.

Atrakcje turystyczne

Hongkong znany jest między innymi ze swojej wyśmienitej kuchni, która bez wątpienia jest jedną z największych atrakcji tego regionu świata. Koniecznie trzeba tutaj skosztować potrawy przyrządzane z ryby gotowanej na parze. Znana potrawa dim sum może być jedzona na każdy posiłek dnia z wyjątkiem kolacji. Tutejsi ludzie bardzo mocno przestrzegają tej zasady. Koniecznie trzeba również skosztować lokalnej herbaty oraz miejscowego wina, które jest naprawdę bardzo mocne.

Hongkong jest miejscem, w którym odbywa się wiele świąt i festiwali. W czerwcu ma tu miejsce Święto Łodzi Smoka, zaś w październiku i listopadzie Festiwal Sztuk Azjatyckich. Popularną atrakcją turystyczną jest teatr marionetkowy, do którego powinien chociaż raz wybrać się każdy turysta. Nie można zapominać również o tutejszej operze, która stanowi naprawdę olbrzymią atrakcję.

Ruszajmy do Hongkongu

Hongkong to miasto, które fascynuje pod każdym względem. Powinien udać się tu każdy, kto kocha podróże i nie boi się spotkania z kulturą odmienną od tej, która znana jest mu z życia codziennego.