Passo Tonale – popularny kierunek narciarski

Passo Tonale to nowoczesna stacja narciarska, która znajduje się w północnych Włoszech. Niemal 100 km tras zjazdowych, czyni to miejsce jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów w trakcie sezonu.

Passo Tonale – charakterystyka stacji

Stacja znajduje się w Val di Sole, miejscem określanym często „Doliną Słońca”. Jest to jednocześnie największy obiekt narciarski w tej części prowincji Trentino. Val Di Sole jest otoczone pasmem Dolomitów Brenta oraz dwoma masywami, Ortles Cevedale i Adamello Presanella. Dzięki temu narciarze mogą podziwiać przepiękne krajobrazy. Warto wspomnieć, że w Dolinie Słońca bardzo często panują świetne warunki do jazdy. Obfite opady śniegu przeplatające się ze słonecznymi dniami sprawiają, że do obiektu powracają wszyscy miłośnicy sportów zimowych.

Nartostrady Passo Tonale obejmują prawie 30 nowoczesnych wyciągów. Tonale to ośrodek typu wysokogórskiego. Oznacza to, że stok jest niemal połączony z hotelem. To ogromna zaleta, ponieważ hotele oddalone od stoku nawet o kilkanaście kilometrów mogą stanowić dla turystów spory problem. Sprzęt nie jest lekki, a poza tym traci się cenne minuty na dotarcie do stacji. W Passo Tonale zaraz po wyjściu z hotelu trafiamy na piękne stoki narciarskie. Sam wybór miejsc zakwaterowania jest bardzo duży, ze względu na popularność Doliny Słońca. Znajduje się tutaj ponad 30 hoteli i mnóstwo wysokiej klasy apartamentów. Jeśli chodzi o trasy narciarskie, to ich największą zaletą jest ich rozpiętość i różnorodność. Początkujący narciarze na pewno znajdą tu coś dla siebie, natomiast ci bardziej zaawansowani mogą skorzystać m.in. z czarnej trasy poprowadzonej od lodowca Presena. To właśnie dlatego tak wielu turystów wybiera Tonale, narty i dobry humor wystarczą, aby spędzić tam niezapomniany czas. Trasy na lodowcu Presena są otwarte przez cały rok. Dodając do tego bardzo dobre warunki pogodowe, otrzymujemy stację narciarską zbliżoną do perfekcji.

Jakie trasy wybrać będąc w Passo Tonale?

Południowe stoki Tonale są idealne dla amatorów, a także dla osób, które na nartach są po raz pierwszy. Trasy takie jak Vittoria czy Scoiattolo są zwykle szerokie i łagodne. Doskonale nadają się również dla najmłodszych. Jednak jeśli ktoś wybiera się we Włoskie Alpy w poszukiwaniu większych wrażeń, to powinien skorzystać z północnej strony przełęczy. Znajduje się tam jedna z najdłuższych nartostrad w całych Alpach – Paradiso. Nazwa nie do końca oddaje charakter tej trasy, albowiem może się wydawać, że to łagodny i relaksujący stok. Nic bardziej mylnego. Paradiso to nartostrada o bardzo wysokim poziomie trudności. W niektórych miejscach odcinki są na tyle strome, że nie może tam pracować ratrak. Z tego względu trasa ta jest dostępna tylko dla najbardziej zaawansowanych narciarzy. Inne trasy dla doświadczonych narciarzy to m.in.:
• Alpino,
• Presena Sinistro,
• Cady Caroseloo,
• Petit Pierre.

Wszyscy, którzy planują wycieczkę do Val di Sole powinni skorzystać z oferty nastok.pl. Jest to firma, która zajmuje się organizacją wyjazdów narciarskich dla klientów indywidualnych, a także większych grup. Dzięki temu wyjeżdżając w mało znane tereny, ma się pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Co ciekawe rejon ten to nie tylko narty, Włochy Passo Tonale oferuje znacznie więcej możliwości. Miłośnicy jazdy konnej, pływania czy nawet wspinaczki lodowej również znajdą tam coś dla siebie.

Jeśli planujesz wyjazd na narty, Tonale z pewnością cię nie zawiedzie. Ogromny wybór pod względem tras sprawia, że można tam zabrać całą rodzinę lub przyjaciół, którzy do tej pory nie mieli styczności z nartami. Nie inaczej jest z zakwaterowaniem. Osoby, które chcą mieć stok pod samym nosem, mogą wybrać hotel wysokogórski. Natomiast wszyscy, którzy cenią sobie ciszę, noclegu mogą poszukać w spokojnej górskiej wiosce Ponte di Legno. Wioska jest oddalona o zaledwie kilka kilometrów od samego Tonale. Wyjazd w okolice Val di Sole z pewnością pozostanie dla każdego niezapomnianym przeżyciem. Wiele osób z pewnością będzie wracać w tamte rejony regularnie.

Przed wyjazdem na narty koniecznie zapoznaj się z ofertą http://nastok.pl/.

Dodaj komentarz