Pomysły na długi weekend w Polsce

000097_c2e7e871Wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna. Wraz z nią nadejdzie długi majowy weekend, który jest świetną okazją, aby udać się na krótki wypoczynek. Gdzie warto pojechać, aby spędzić naprawdę miły czas, a jednocześnie nie stracić dużej sumy pieniędzy? Podpowiadamy, które miejsca w Polsce sprawdzą się idealnie.

Podlasie i Mazury
Region idealny dla osób, które kochają spływy kajakowe, pływanie tratwą oraz czas spędzony pod żaglami. Zarówno całe Podlasie, jak i Mazury oferują nam dziką przyrodę na wyciągnięcie ręki. Wiąże się to nie tylko ze swobodą, ale również fantastyczną zabawą na świeżym powietrzu. Rospuda, Biebrza, Czarna Hańcza to tylko wybrane rzeki, które wiją się przez gęste lasy będące często siedzibą parków narodowych. Obserwować można przy tym szereg dzikich ptaków, dla których rejony te stały się wspaniałym siedliskiem.

Małopolska
Miejsce doskonałe dla wszystkich miłośników górskich wędrówek. Wybierać można między majestatycznymi Tatrami, które są najwyższymi górami w Polsce, obłymi szczytami Beskidów i pełną jaskiń Jurą Krakowsko – Częstochowską. To ostatnie miejsce oferuje nam również wiele szkółek wspinaczkowych, w których można zdobyć pierwsze szlify.

Tatry to miejsce, które dostarczy nam największych wrażeń. Licznie biegnące tędy szlaki turystyczne dostosowane są do turystów o różnym poziomie zaawansowania. Osoby, które nie mają doświadczenia w górskich wędrówkach mogą zdecydować się na wycieczkę do Doliny Kościeliskiej. Ci doświadczeni i odważni mogą wybrać Orlą Perć – najsłynniejszy, a jednocześnie najbardziej niebezpieczny szlak turystyczny w Polsce, który poprowadzony jest granią i dostarcza niezapomnianych emocji. Zakopane, miasto leżące u podnóża Tatr, to z kolei miejsce, w którym działają liczne karczmy dające możliwość zetknięcia się z lokalnym folklorem.

Miejscem doskonałym dla ceniących sobie ciszę i spokój są Beskidy. Beskid Sądecki to nie tylko malownicze szlaki turystyczne, ale również znane i cenione nie tylko w Polsce uzdrowisko. Będąc tutaj, warto skosztować przynajmniej jednej z wód leczniczych.

Wielkopolska
Region stworzony dla tych, którzy cenią sobie przede wszystkim spokój. Znaleźć można tutaj szereg terenów, które doskonale nadają się na niewymagające spacery z kijkami Nordic Walking. Jest to forma aktywności, która z powodzeniem może być uprawiania nawet przez osoby cierpiące na schorzenia układu krążenia czy mające problem ze stawami i kręgosłupem.

W Wielkopolsce działa także wiele pól golfowych. Jeżeli jeszcze nigdy nie graliśmy w golfa, skorzystać możemy z trwającego pięć dni kursu, który kosztuje około sześćset złotych. Nie można zapomnieć również o stolicy tego regionu Polski – Poznaniu. To piękne miasto oferuje szereg interesujących zabytków, które niejedną osobę wprawią w prawdziwy zachwyt.

Cudze chwalicie…
Polska to kraj piękny i różnorodny, w którym każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie odpowiedniego. Nie warto więc decydować się od razu na wyjazd do Egiptu czy Tunezji. Poznajmy najpierw lokalny koloryt i doceńmy to, co mamy za swoimi drzwiami.