Miasta warte zobaczenia

Zbliżają się wakacje, a ty nie wiesz gdzie spędzić urlop? Może poniższe miejsca pomogą ci w dokonaniu tego wyboru. Znajdziesz wśród nich miasta położone w różnych częściach świata z kilku półek cenowych.

Nowy Jork
To miejsce zobaczyć chce chyba każdy, jednak nie każdego na nie stać. Zarówno koszt wyjazdu, jak i ceny panujące w tym mieście są bardzo wysokie. Jest to miejsce kręcenia wielu kultowych filmów i miasto, które nigdy nie śpi. Żadne inne miejsce na ziemi nie tętni życiem tak jak Nowy Jork. To zdecydowanie nie miasto dla tych, którzy chcą wypocząć na łonie natury.

Paryż
Opozycja do Nowego Jorku. Miasto żyjące własnym rytmem, zabytkowe budynki, pyszna kuchnia i francuzi mówiący pięknym, dźwięcznym językiem. Każdy, kto odwiedzi Paryż koniecznie musi zobaczyć Katedrę Notre Dame, Pola Elizejskie, Luwr, czy najpopularniejszą ze wszystkich zabytków wieżę Eiffla.

Rzym
To podobno „wieczne miasto”. Widać to w jego architekturze. Piękne, zabytkowe budynki zachwycą każdego estetę. Ponadto niemal zawsze możemy liczyć na piękną pogodę i pyszną włoską kuchnię zaserwowaną z rąk prawdziwego Włocha. Miasto to cechuje niespotykany nigdzie indziej klimat. Włoski luz i pozytywne nastawienie to coś co pozwala naładować baterię na kolejny rok ciężkiej pracy.

Wenecja
Jeśli już jesteśmy przy Włoszech to nie sposób nie wspomnieć o tym miejscu. No bo kto nie marzył o podróży gondolą po Wenecji? Miasto to zostało docenione nie tylko przez turystów. Widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Praga
To zdecydowanie najbardziej reprezentatywna i uczęszczana przez turystów część Czech. Możemy zaginąć w niej w gąszczu wąskich, urokliwych uliczek lub podziwiać piękne ogrody. Niezwykła architektura czyni to miejsce pięknym i magicznym. Jego niewielka odległość od Polski sprawia, że jest to miasto, które każdy powinien odwiedzić chociaż raz.

Londyn
Wiele galerii, muzeów i sklepów- tak w skrócie można opisać to miasto. Jest ono licznie uczęszczane przez turystów. W nim możemy zgłębić historię rodziny królewskiej, odwiedzić największy w Anglii sklep ze słodyczami, czy zobaczyć miejsca kultowe dla jednego z najpopularniejszych zespołów świata- The Beatles.

Stambuł
Miasto wielu religii i kultur. Warto poznać bogatą historię tego miejsca i odwiedzić je choćby ze względu na piękne krajobrazy.

Tokio
Wszyscy zafascynowani azjatyckim stylem i kulturą koniecznie powinni odwiedzić to miasto. Tętni życiem za dnia i nocą. Ciągle przebija się przez nie tłum ludzi. Możemy spróbować tam różnych dziwnych specjałów tamtejszej kuchni. Tokio to miasto łączące nowoczesność ze spokojem i zabytkami, takimi jak: świątynie i zapierające dech w piersi ogrody.

Chicago
Trzecie pod względem wielkości miasto Stanów Zjednoczonych. To tam spotkamy najwięcej Polaków. Kolejne kultowe miasto na mapie wielbicieli kina.

Powyższe miasta doskonale pokazują, że niezależnie od wielkości portfela można wybrać się na ciekawe, inspirujące wakacje. Oczywiście każde z tych miast warto odwiedzić, nie tylko w wakacje.