Last minute

W dobie XXI, kiedy praca zostaje wyznacznikiem człowieka, charakteryzuje go, a nawet staje się jednym z wielu celów ludzkiej egzystencji, jednostki dążące do osiągania sukcesów potrzebują także wypoczynku, czasu na regenerację, odzyskanie sił, dzięki którym mogą śmiało wspinać się na coraz to wyższe szczeble kariery. A odpoczynek wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów, nieraz dość wysokich, co wynika z chęci zapewnienia sobie jak najlepszego komfortu, luksusu. Coraz częściej turyści poszukują oferty zwanej last minute, ponieważ nie każdego stać na taką formę wyjazdu.

 

Jaką ofertę wybrać?

 

Branża turystyczna to specyficzna gałąź przemysłu, w której liczy się czas, czyli moment oferowania konsumentom swoich produktów — propozycji wypraw, wędrówek, wyjazdów. Dlatego też wszelkie biura zajmujące się turystyką prezentują klientom oferty podróży, uwzględniając różnorodny wachlarz miejsc, do których można się udać w celu odpoczynku, poznania nowych ludzi czy zwiedzania, zaznaczając jednocześnie termin podróży. Ponadto, agencje określają dokładnie cenę proponowanych wyjazdów. Osoba, która pragnie odbyć wędrówkę jak najtaniej decyduje się właśnie na last minute. Turyści przede wszystkim udają sie do biur podróży, w których poszukują propozycji miejsca. Jednakże zwlekanie z zakupieniem wycieczki powoduje, iż agencje przedstawiają oferty określane jako last minute. To forma spędzenia wakacji, dzięki której można zaoszczędzić wiele pieniędzy. Za takie podróże klient ma możliwość zapłacenia nawet połowę wartości wycieczki, będącej standardową, katalogową ofertą. Nie tylko cena kusi konsumenta, ponieważ last minute to jednocześnie propozycja, gdzie usługi hotelowe mimo znacząco niższej stawki są nadal na jak najwyższym poziomie.

 

 

Wybierający tego rodzaju ofertę

 

Każda praca wymaga poświęcenia, zatem aby właściwie pracownik funkcjonował, należy się jemu urlop. Niemalże wszyscy chcieliby wyjechać, a jeszcze większa część pragnie odpocząć za jak najniższą stawkę. Aczkolwiek pracujący zazwyczaj wcześniej decydują się na czas, kiedy chcą wziąć wolne od obowiązków zawodowych., wymusza tego również sam rodzaj wykonywanej przez nich pracy. Dlatego też oferta last minute nie jest skierowana do wszystkich. Nie mogą z niej korzystać osoby, których specyfika pracy właśnie wymaga planowania wyjazdów z dużym wyprzedzeniem. Podobnie z last minute nie korzystają rodziny, w których znajdują się dzieci w wieku szkolnym. Co więcej, ten rodzaj propozycji biura podróży nie jest chętnie wykupywany przez osoby starsze, których zamiary wyjechania są rozpatrywane zawczasu, niekiedy już zimą. Przede wszystkim  last minute to dobre rozwiązanie, doskonały sposób na wakacje dla osób samotnych, wykonujących wolny zawód czy też młodych osób, lubiących zmiany, nagłe decyzje. Studenci czy też uczniowie wybierają tę propozycję, ponieważ interesująca jest dla nich cena. Wiedzą, iż wszelkie usługi żywieniowe, noclegowe czy opiekuńcze są wliczone w wartość proponowanej przez agencje turystyczne oferty.