Wakacje z psem

dog-858646_1280Wszyscy czekamy na okres wakacyjny przez cały rok. Przede wszystkim dlatego, że myślimy już o wyjazdach z rodziną i mile spędzonym czasie. Dla wielu osób pojawia się jednak problem w postaci ich psa. Nie wiedzą, co mają zrobić ze swoim pupilem, kiedy sami wybierają się na wyjazd wakacyjny. Oczywiście, niektórzy mają możliwość pozostawienia pieska z rodziną lub bliskimi przyjaciółmi. Nie każdy ma jednak taki komfort i może sobie na takie rozwiązanie pozwolić. Obecnie powstaje również coraz więcej hoteli dla psów, które oferują możliwość opieki nad czworonogiem przez okres wyjazdu właściciela. Takie hotele są jednak dość drogie, a poza tym, wielu właścicieli obawia się, że ich psy przeżyją silny stres i lęk separacyjny w takim miejscu. Faktycznie, niektóre psy bardzo źle przechodzą rozłąkę i niekiedy mogą się w takiej sytuacji nawet rozchorować. W takiej sytuacji jedynym słusznym rozwiązaniem okazuje się zabranie psa ze sobą na wakacje.

Oczywiście, należy się najpierw upewnić, czy nasz hotel pozwala na przywożenie zwierząt. Coraz więcej miejsc nie ma z tym żadnych problemów, ale oczywiści za pieska należy dopłacić. Koniecznie musimy oczywiście pamiętać o karmie dla psa. Jak przygotować się do podróży z pieskiem, aby jak najmniej on ucierpiał i żeby podróż nie była dla niego i dla nas udręką? Przede wszystkim, należy mu zawsze przygotować odpowiednie miejsce dla niego. Pies musi posiadać swobodę ruchów i nie może być zgnieciony. Najlepiej jest przypiąć go odpowiednimi psimi pasami na tylnym fotelu. Można również kupić specjalny ochraniacz na fotel, aby pies nie pobrudził nam obicia. Inną opcją jest oczywiście umieszczenie psa w bagażniku. Koniecznie należy jednak w takiej sytuacji zdjąć tylną półkę, aby pies mógł swobodnie siedzieć, oddychać i się poruszać. Z pewnością chętnie poobserwuje on również świat zza szyby. Kolejną ważną kwestią jest oczywiście częste zatrzymywanie się. Powinniśmy robić sobie przerwy w jeździe przynajmniej raz na dwie godziny. Dzięki temu pies będzie mógł rozprostować swoje łapy i pooddychać świeżym powietrzem. Nie zapominajmy również o konieczności podania mu wody do picia. Na pewno będzie również chciał się on załatwić. Pamiętajmy, aby psa przed jazdą samochodem nie karmić. Może o bowiem spowodować u niego problemy żołądkowe i brzuszne. Niektóre psy, tak jak ludzie cierpią na chorobę lokomocyjną. Lepiej, żeby pies przemęczył się trochę z głodu, niż cierpiał przez całą podróż.

Z pewnością, należy zawsze zapakować ze sobą miski do wody i do pożywienia, ale również psie legowisko. Dzięki niemu będzie on mógł poczuć się choć trochę, jak w swoim domu. Poza tym, nie zapominajmy również o zabawkach, którymi pies bawi się na co dzień. Psa nie należy również zbyt długo pozostawiać w hotelu bez naszej obecności. Może on obawiać się i ze stresu uszkodzić meble lub dywan.

Dodaj komentarz