Podróż po Europie

car-travel-635046_1280Większość młodych osób, które kończą szkołę średnią i wybierają się na studia, marzy o tym, aby całe wakacje spędzić w podróży po Europie. Jest to również niezwykle popularna praktyka u młodych ludzi w Stanach Zjednoczonych Ameryki północnej. Często urządzają oni sobie taki Eurotrip i spędzają czas w większej grupie, zwiedzając poszczególne kraje.
Także do Polski dotarła i taka moda. Różne są jednak sposoby na organizację takiej wyprawy. Kiedyś większość osób preferowało podróż pociągiem lub po prostu stopem. Dzisiaj jednak, dużo tańsze są już bilety lotnicze i jeżeli w odpowiedni sposób zaplanujemy taki wyjazd, można za całkiem niewielkie pieniądze latać pomiędzy poszczególnymi krajami europejskimi. Wiele firm lotniczych oferuje bowiem ogromne zniżki i atrakcyjne rabaty osobom, które rezerwują loty i kupują bilety znacznie wcześniej. Niestety, taki sposób podróżowania sprawia, że znika nieco sama przygoda, ponieważ trzeba postępować według ścisłego harmonogramu. Jeżeli spóźnimy się na jeden lot, nie będziemy mieli już możliwości odwiedzenia wszystkich miejsc, jakie byśmy chcieli. Zdarza się, że w danym miejscu spodoba nam się bardzo i chcemy tam pozostać dłużej. Wtedy pojawia się konieczność przebudowywania biletów i załatwiania na nowo wszystkich noclegów.
Lepiej jest wykupić sobie specjalny abonament w liniach lotniczych i korzystać z licznych rabatów i zniżek, lub zdecydować się na podróż innymi środkami transportu. Nie poleca się jednak samochodu, ponieważ ceny paliw, w szczególności w krajach Unii Europejskiej są obecnie bardzo wysokie.
Warto zastanowić się także nad noclegami. W przypadku dłuższego wyjazdu, nie ma raczej sensu korzystanie z hoteli i większych pensjonatów, chyba że kogoś na to stać. Najlepszym wyjściem dla młodych ludzi są hostele i akademiki. Latem chętnie przyjmują one turystów, w szczególności studentów, za niewielkie pieniądze. W takich miejscach najchętniej nocują młodzi turyści, którzy wolą środki finansowe przeznaczyć na innego rodzaju przyjemności.
Taka wyprawę można oczywiście z góry zaplanować z dokładnością co do dnia, lub dać porwać się fantazji i postępować spontanicznie. Z pewnością nie warto jest objeżdżać całej Europy, ponieważ była by to niezwykle droga podróż. Lepszym rozwiązaniem jest skupienie się na kilku krajach, wtedy mamy okazję bliżej poznać ich kulturę i zwyczaje. Niezwykle ważne jest przebywanie w towarzystwie miejscowych oraz koniecznie – próbowanie regionalnych dań i potraw. Bez kuchni nie można mówić o poznawaniu kraju.
Kiedy planujemy już taki wypad, niezwykle ważne jest dobre przygotowanie się do niego. Koniecznie należy ubezpieczyć się na cały ten okres czasu. Dzięki temu, w razie jakiegokolwiek wypadku, można liczyć na bezpłatne leczenie i hospitalizację. Istnieje wiele możliwości dla osób studiujących, aby wykupić takie ubezpieczenie wypadkowe i chorobowe za niewielkie pieniądze. Poza tym, koniecznie należy większość finansów trzymać na rachunku bankowym i zabrać ze sobą karty płatnicze. Nie można też zapominać o dokumentach tożsamości. Pamiętajmy o tym, że nie wszystkie kraje europejskie przystąpiły do Unii Europejskiej i strefy Schengen, także może nam się przydać również paszport.

Dodaj komentarz