A może nad morze

Tanie wakacje nad polskim morzem

Polskie wybrzeże Bałtyku to obszar nad który coraz chętniej ściągają turyści nie tylko z zagranicy, ale przede wszystkim z różnych zakamarków naszego pięknego kraju. Tak jakby na przekór przysłowiu „cudze chwalicie, swego nie znacie” od kilku lat napływ rodzimych wczasowiczów jest szczególnie zauważalny. Z tego powodu rosną ceny każdego produktu, jaki możemy kupić w nadmorskich sklepach i na stoiskach. Tanie wakacje nad morzem będą możliwe, o ile zechcemy się do takiej wyprawy odpowiednio przygotować.

A co do jedzenia?

Nie da się non stop żywić rybką wędzoną czy kukurydzą gotowaną, którą tak chętnie sprzedają na plaży młodzi ludzie, czy jedzeniem z cyklu fast food. Warto zabrać ze sobą suchy prowiant oraz w puszkach, ponieważ to zabezpieczy nas przed nagłym brakiem jedzenia, w momencie gdy nie chcemy lub nie możemy wyrwać się aby coś kupić.

Gdzie spać?

Tanie wakacje nad morzem wykluczają korzystanie z wielogwiazdkowych hoteli, czy prywatnych kwater na wyższym poziomie. Ci, którzy chcą spędzić naprawdę tanie wakacje nad morzem, powinni zaopatrzyć się w namioty, lub zaufać wygodzie letniskowych domków i przyczep kempingowych. Możliwości jest kilka, a na pewno rachunek za kilka, czy nawet kilkanaście nocy spędzonych nad Bałtykiem, będzie łatwiejszy do przełknięcia przez nasz portfel. Tanie wakacje nad morzem, to również omijanie dużych nadmorskich kurortów, na rzecz mniejszych miejscowościach, gdzie nie tylko można szybciej znaleźć lokum i tańszy nocleg, ale również zagwarantują więcej miejsca na plaży, z której najczęściej korzystają miejscowi. Tak naprawdę nocleg jest najmniej ważny, bo mało kto przyjeżdża się jedynie dobrze wyspać, a raczej cieszyć się spędzonym tu czasem w jak największym stopniu.

Dobra zabawa nie tylko za pieniądze!

Tanie wakacje nad morzem, to nie tylko obiecujące hasło, ale założenie które można w większości punktów zrealizować. Nie trzeba wydawać majątku aby się dobrze bawić! Zupełnie za darmo do dyspozycji mamy kilometry plaży do przejścia, nikt nie wystawi nam rachunku za możliwość oddychania jodowanym powietrzem, czy możliwością zbierania bursztynu. Bezkosztowo również możemy cieszyć się ścieżkami zdrowia , po których spaceruje ogrom osób. Tanie wakacje nad morzem dają również opcję przemieszczania się rowerami, wielogodzinnych spacerów po lesie, totalnego relaksu przy rozgwieżdżonym niebem, gdy przyjdzie ochota na romantyczną noc.

Pamiętajmy jednak, że w opcji tanie wakacje nad morzem nie chodzi jedynie o odmawianie sobie wszystkiego, ale o rozsądne gospodarowanie zgromadzonymi środkami na wakacje. Nie warto więc odmawiać przyjemności zjedzenia wyśmienitego gofra z bitą śmietaną ( nigdzie indziej nie smakują one tak cudownie!) bez wyrzutów sumienia. Jazda konna w wyspecjalizowanych ośrodkach jeździeckich, szczególnie dla dzieci będzie wyjątkowym przeżyciem. Przy narzuceniu sobie takich restrykcji, wymarzone tanie wakacje nad morzem, nie będą wielką przygodą, wspominaną z łezką w oku, staną się raczej wakacjami z koszmaru, gdzie zamiast cieszyć się chwilą, będziemy kurczowo trzymali się za portfel.