Miejsce doskonałe na urlop

Marzą Ci się egzotyczne wakacje w miejscu, które będzie można porównać do pobytu w raju? Koniecznie wybierz się do Tajlandii.

Kiedy jechać?
Najlepszym czasem na podróż do tego pięknego kraju jest okres od listopada do marca. Trwa tu wówczas pora sucha, która gwarantuje nam bajeczną pogodę: temperaturę od 28 do 32 stopni, brak opadów i bezchmurne niebo.

Czy dużo nas będzie to kosztowało?
Wyjazd do Tajlandii nie należy do najtańszych. Sama podróż samolotem pochłonie około dwóch tysięcy złotych za osobę w jedną stronę. Dziennie trzeba wygospodarować około trzydziestu dolarów i to przy założeniu, że spać będziemy w najtańszych miejscach.

Wizyta w stolicy
Zanim udamy się na bajecznie kolorową plażę powinniśmy znaleźć chociaż chwilę na wizytę w niesamowitym Bangkoku. Z uwagi na obecność wielu kanałów miasto określane bywa mianem Wenecji Wschodu. Jego wizytówką jest Wielki Pałac Królewski. Wśród obiektów godnych zobaczenia wymienić należy jeszcze świątynię Wat Pho, która słynie z posągu Buddy wielkich rozmiarów. Interesująca jest także świątynia Wat Phra Kawe, w których znajduje się Szmaragdowy Budda. Świątynia Wat Saket gwarantuje nam z kolei niesamowitą panoramę miasta. Osoby, które chcą poznać lokalny koloryt, powinny udać się na Czatu Czak – miejscowy targ. Kupić można tutaj wszystko: biżuterię, meble, owoce. Tutaj można też skosztować smażonych pędraków oraz szarańczy – miejscowego przysmaku, który wprawia w osłupienie europejskich turystów.

Gdzie na plażę?
Miłośnicy plażowania powinni udać się do prowincji Krabi. Nie trafimy tutaj na tak duże ilości ludzi, jak w Phuket czy Pattaya. Ceny są tutaj także dużo niższe, a uroda plaż niczym nie ustępuje. Wielką atrakcją są plaże Railay oraz Phra Nang, które dostępne są tylko dla tych, którzy zdecydują się na przeprawę łodzią. Pięknem, skalne klify sprawiają, że miejsce to wygląda tak, jakby czas zatrzymał się tutaj wieki temu.

Parada słoni
Każdy turysta, który zdecydował się spędzać swój urlop w Tajlandii powinien przejechać się słoniem. Półgodzinna przejażdżka kosztuje wprawdzie około piętnastu dolarów, ale wrażenia się naprawdę niezapomniane. Słonie w Tajlandii są otoczone wielką czcią. Wynika to z wierzeń, według których to na trąbach tych wielkich zwierząt spoczywa cały świat.

Park historyczny Sukhothai
Jest to jedna z największych atrakcji historycznych całej Tajlandii. Na terenie obiektu znajduje się około czterdzieści doskonale zachowanych świątyń.

Niesamowita kuchnia
Tajlandia to również niesamowite smaki. Stosowanie takich dodatków, jak trawa cytrynowa i mleko kokosowe sprawia, że tutejsze potrawy smakują wyjątkowo. Chcąc spróbować prawdziwie miejscowych smaków, udać trzeba się do małych i oddalonych od wielkich centrów knajpek. Warto jednak trzymać się podstawowej zasady: im miejsce jest bardziej zatłoczone, tym lepsze jedzenie w nim podają. Wśród potraw, które kojarzą się z Tajlandią wymienia się przede wszystkim smażony ryż oraz curry. Będąc tutaj, nie można również nie spróbować miejscowych warzyw i owoców. Nigdzie nie smakują one tak wyśmienicie, jak właśnie w Tajlandii.