Idealne miejsca na wypoczynek nad polskim Bałtykiem

uczulenie_sloncePolski Bałtyk nie należy do najcieplejszych i najczystszych mórz w Europie, co dopiero na świecie. Ale jest naszym morzem, więc darzymy go dużym sentymentem i staramy się w miarę możliwości odwiedzać go raz na jakiś czas. Zazwyczaj jeździmy tam latem, kiedy nad północą kraju rozpościera się parasol pięknej pogody. Gdzie naprawdę warto pojechać, w jakich miejscowościach wypoczniemy niekoniecznie narażając się na tłumy turystów? O tym przeczytacie w naszym artykule.

Jarosławiec

To miejscowość położona w województwie zachodnio-pomorskim. Liczy kilka tysięcy mieszkańców, w których niemal każdy oferuje miejsce noclegowe. Położony nieopodal morza, co najważniejsze morza otwartego, więc najpiękniejszego. Posiada mnóstwo szerokich, czystych i pięknych plaż. Mnóstwo tam także tak zwanych dzikich miejsc. Niekiedy wystarczy przejść kilkanaście metrów wzdłuż wybrzeża, aby znaleźć tam zupełnie puste miejsce i tam rozłożyć swój koc czy leżak. Wieczorem czy popołudniem można przejść się po tamtejszym ryneczku i zjeść tradycyjne polskie gofry, można wybrać się też do wspaniałej Tawerny rybnej, położonej nieopodal morza na pyszną, świeżą rybkę.

Sopot

Miejsce chyba najczęściej wybierane przez turystów. Mnóstwo tam ludzi, którzy przyjeżdżają nie tylko wypocząć na plaży, ale także zakosztować zakupów w markowych sklepach, pysznego jedzenia w kultowych knajpach czy też imprez w modnych sopockich klubach. Z pewnością wiele się tam dzieje, zarówno latem jak i poza sezonem wakacyjnym. To miasto idealne dla młodych, aktywnych, puszkujących nowości ludzi. Polecamy je każdemu, dla którego plażowanie to nie jedyny warunek spędzenia udanych wakacji.

Hel

To także cudownie miejsce. Przepiękna mierzeja, pełna szerokich, piaszczystych plaż nad otwartym morzem. Tam, przy pięknej pogodzie można poczuć się jak w zagranicznym kurorcie. Jednym mankamentem tego miejsca jest bardzo kiepski dojazd. Na Hel prowadzi właściwie tylko jedna droga – jeden pas w jedną, drugi pas w drugą stronę. Stąd, kiedy już nastanie piękna pogoda i ktoś zdecyduje się pojechać w to miejsce, musi liczyć się z odstaniem godzin w potężnym korku – zarówno przy wjeździe jak i przy wyjeździe. Z pewnością jednak warto się tam zapuścić i zaszyć na kilka dni.

Jurata

Jeśli nie chcemy jechać na sam Hel, zatrzymajmy się nieco bliżej – w Juracie. To takie luksusowe miejsce nad polskim morzem, gdzie wypoczywać lubi sam prezydent. Jest tam rzeczywiście bardzo pięknie, Fantastyczne plaże, wspaniałe rezydencje – można spędzić tam fantastyczne wakacje na bogato.
To tylko garść informacji o miejscach, które warto zobaczyć nad polskim morzem. Serdecznie zachęcamy do ich odwiedzania a także do wyszukiwania swoich ulubionych. Wiele jest tam jeszcze miejscowości, które pozostają nieodkryte dla większości turystów. A wszystkim tym, którzy nie lubią zatłoczonych plaż, polecamy Bałtyk jesienią. Jest wtedy po prostu przepiękny. Szumiące morze, rześkość, wspaniałe zachody słońca – warto wybrać się tam wtedy choćby na kilka dni. Opalić raczej się nie zdołamy, za to zrelaksować – jak najbardziej!