Wielkie greckie wakacje

Wakacje w Grecji – wakacje Twojego życia

Od wielu lat Grecja cieszy się niesłabnącą popularnością polskich turystów. Jest ona dla nich synonimem skutecznego wypoczynku, jak również wspaniałych atrakcji. Kraj ten również nie odbiega mocno cenowo od wczasów krajowych, a polscy turyści mogą liczyć na piękną pogodę oraz ciepłą wodę w basenach czy też morzu. Wakacje w Grecji wybierane są zarówno przez osoby starsze, które cenią spokój oraz piękne widoki, jak i osoby młodsze, które pragną aktywnie spędzać czas. Wiele biur podróży, proponując wyprawy do Grecji, oferują wiele wycieczek fakultatywnych – warto z nich skorzystać, aby lepiej poznać ten kraj.

Biura podróży oferują różnorodne formy spędzania czasu w Grecji – przede wszystkim jednak są one skupione wokół miejsca zamieszkania – są to gry, zabawy, organizowane przez animatorów. Warto również wziąć udział w organizowanym przez rezydenta wieczorku greckim, podczas którego obejrzeć można narodowe tańce oraz skosztować lokalnych trunków. Wakacje w Grecji to prawdziwa uczta dla podniebienia.

 

Wakacje w Grecji – co warto obejrzeć?

W Grecji zachwycają przede wszystkim wyspy – jest ich olbrzymia ilość. Wystarczy wymienić chociażby Korfu, Kretę, Rodos. Wakacje w Grecji to możliwość zapoznania się z bogatą mitologią, która stanowiła przecież dawniej cały antyczny świat. Kolejnym punktem obowiązkowym jest odwiedzenie Aten oraz pozostałości po zabudowaniach pochodzących jeszcze z czasów starożytności. Wiele osób marzy o tym, aby wdrapać się na Olimp -górę, na której dawniej mieli rezydować greccy bogowie. Kraj ten to także miejsce do próbowania doskonałych win czy serów – również szlakiem kulinarnych doznań można przemierzać ten piękny kraj.

Wakacje w Grecji – co zjeść?

Wakacje w Grecji to również możliwość spróbowania wspaniałej greckiej kuchni. Co w niej znajdziemy? Przede wszystkim owoce morza oraz ryby – to naturalne bogactwo tego regionu, warto więc podczas wakacji skorzystać z możliwości spróbowania nowych potraw. Sięgnijmy po małże, kalmary, krewetki, również ośmiorniczki – są przepyszne! Kolejnym krokiem są potrawy narodowe – musaka, złożona z doskonałej jakości mięsa, przypraw, sera i dodatków. Kolejnym istotnym elementem greckiej kuchni, skierowanej wyłącznie dla dorosłych osób, są alkohole. Warto spróbować grappy, uzo oraz metaxy – zazwyczaj są to alkohole z dużą domieszką ostrych ziół. Wakacje w Grecji to doskonała okazja, by ich skosztować

 

Wakacje w Grecji – jak przygotować się do podróży?

Wakacje w Grecji nie będą wymagały od nas specjalnego przygotowania – należy mieć ze sobą dokumenty, również ubezpieczenia zdrowotne – w przypadku wizyty u lekarza wszelkie koszty pokryje ubezpieczyciel. Kolejnym ważnym aspektem jest posiadanie przewodnika oraz mapy. O nasze zdrowie najlepiej zadbać poprzez przeciwsłoneczny kapelusz, okulary oraz kremy z wysokimi filtrami. Podczas podróżowania po Grecji warto mieć przy sobie numery alarmowe, głównie do polskiej ambasady. Podczas długiej podróży samochodowej – o ile wybieramy się we własnym zakresie – warto zaopatrzyć się odpowiednią ilość jedzenia oraz picia, szczególnie, kiedy wybieramy się z małymi dziećmi.