Wakacje w Rumunii

Wakacje w Rumunii – dlaczego tam?

Coraz więcej Polaków decyduje się na wakacje w Rumunii – powodów jest wiele. Jako najczęstszy argument wymieniane są dziewicze tereny oraz możliwość spędzenia wakacji w miejscu, w którym spotkać można niewielu Polaków.

Rumunia uważana jest za jedno z najbiedniejszych państw w Europie, przez co zdecydowanie niewielka ilość turystów porusza się w tamtych rejonach. Wśród nich znajdziemy głównie studentów z namiotami, jak również osoby związane ze sportami ekstremalnymi – to kraj bogaty we wspaniałe naturalne obszary umożliwiające uprawienia raftingu oraz innych form aktywności fizycznej. Rumunia, pomimo problemów gospodarczych oraz społecznych, stara się przyciągnąć do siebie jak największą liczbę turystów, korzystając właśnie z naturalnych bogactw krajoznawczych. Wakacje w Rumunii wybierane są również ze względu na ceny – wprawdzie dojazd tam może być bardzo kosztowny, ze względu na brak połączeń tanich linii lotniczych, jednak koszty pobytu na miejscu są zdecydowanie niskie jak na europejskie ceny. Warto posiadać zróżnicowaną walutę – zarówno lokalną, jak i monety oraz banknoty Euro. Dzięki temu możemy mieć pewność, że w każdej chwili będziemy przygotowani na niespodziewane wydatki. Wakacje w Rumunii nie “szarpną” po kieszeni.

 

Co warto zobaczyć w Rumunii?

Rumunia przede wszystkim kojarzona jest z postacią Drakuli – legendarnego wampira, który urzędował w jednym z transylwańskich zamków. Legenda ma odwzorowanie w historii – to właśnie hrabia Vlad Palownik, ze względu na swoją okrutność oraz zamiłowanie do picia krwi swoich wrogów, stał się pierwowzorem dla wspomnianej postaci. Warto z pewnością zwiedzić ruiny zamku w Peonarii, który zamieszkiwał słynny hrabia.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością chętnie zobaczą najwyższy masyw górski, Retezat.

We wschodniej części kraju spotkać można również błotne wulkany, które są fenomenem na skalę europejską. Wakacje w Rumunii to również możliwość wzięcia udziału w licznych spływach kajakowych oraz innych atrakcjach, takich jak trekking. Popularne jest również przemierzanie górskich krajobrazów w siodle wynajętego konia.

 

Przyroda

Najpiękniejsze w Rumunii są zdecydowanie piękne lasy, połoniny oraz góry. Przyroda Rumunii zaskakuje, nie tylko ze względu na ukształtowanie terenu, ale również ze względu na mnogość roślin oraz zwierząt. To właśnie na tych dziewiczych terenach, spędzając wakacje w Rumunii, możemy spotkać się z takimi gatunkami, jak dzikie konie, niedźwiedzie, jelenie, rysie oraz wiele innych. Warto skorzystać z wielu ścieżek w lasach oraz na połoninach, uważając jednak, aby nie zgubić się. Niestety, ścieżki nie są silnie oznakowane, co może przyczynić się do zagubienia trasy.

 

O czym pamiętać, planując wakacje w Rumunii?

Wakacje w Rumunii mogą wiązać się, tak samo w jak w każdym innym miejscu, z wypadkami oraz urazami. Przede wszystkim istotne jest konkretne ubezpieczenie podczas podróżowania. Zapewnią je zarówno agencje ubezpieczeniowe, jak i biura podróży. Kolejnym istotnym aspektem jest posiadanie kompletu dokumentów oraz odpowiedniej ilości waluty.