W słonecznej Hiszpanii

Wakacje w Hiszpanii – co warto wiedzieć?

Decyzja o spędzeniu letniego urlopu w Hiszpanii jest trafna i słuszna – ze względu na architekturę, atrakcje turystyczne oraz możliwość podróżowania po całym kraju. Hiszpania jest krajem praktycznie leżącym na skraju zachodniego krańca Europy – od samego jej końca oddziela ją jedynie Portugalia.

Hiszpania to kraj wyjątkowej kultury, wielu artystów, wspaniałego klimatu oraz miejsc, które warto zobaczyć. Wakacje w Hiszpanii z pewnością będą jednymi z niezapomnianych. Warto więc przygotować się do nich odpowiednio i … wziąć aparat fotograficzny!

 

Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Wakacje w Hiszpanii to doskonały sposób na zwiedzenie tego kraju – nie ograniczajmy naszego urlopu do leżenia na plaży i korzystania z kąpieli słonecznych. Dla miłośników architektury wielkim przeżyciem będzie wycieczka po stolicy Hiszpanii, Madrycie. Znajduje się tu wspaniała katedra projektowana przez Gaudiego, jak również  niezliczone ilości ogrodów. W mieście możemy odwiedzić liczne muzea oraz galerie sztuki – nie zapominajmy, że jest to miasto artystów. Kolejnym obowiązkowym punktem, szczególnie dla fanów piłki nożnej, jest wizyta na stadionie piłkarskim jednej z najbardziej rozpoznawalnych drużyn piłkarskich na świecie: Real Madryt. W całym kraju znajdziemy liczne zabytki architektoniczne oraz pomniki przyrody. Wśród nich wymienić warto średniowieczne miasta Ciudad Rodrigo, Baeza i Sbeda, Trujillo i Cáceres(Estremadura), Albarracin ii Santillana. W przypadku pomników przyrody przede wszystkim warto wybrać się na wybrzeże Morza Czerwonego, aby zobaczyć Costa Brava (Dzikie Wybrzeże) i andaluzyjskie Costa del Sol (Wybrzeże Słońca). Godny polecenia jest również Park Narodowy Garajonay na wyspie La Gomera – rośnie na nim wspaniały las laurowy.

 

Co warto jeść w Hiszpanii?

Wakacje w Hiszpanii to również okazja do zasmakowania wyjątkowej kuchni tego kraju. Przede wszystkim skupmy się na owocach morza – są tam one najświeższe oraz przygotowane w tradycyjne sposoby. Dodatkowo ryby oraz owoce morza możemy dostać również w formie surowej, do samodzielnego przyrządzania. Wakacje w Hiszpanii to również szansa na spróbowanie tapas, czyli narodowych przysmaków w formie niewielkich przekąsek, podawanych zazwyczaj do piwa czy do wina. Mogą je tworzyć rybki, owoce morz, pasty, chleby, również owoce czy warzywa.

 

Co należy zabrać ze sobą na wakacje w Hiszpanii?

Zanim wyjedziemy na wakacje w Hiszpanii warto sprawdzić ważność naszego paszportu – pomimo obecności w UE, warto mieć przy sobie dodatkowy dokument potwierdzający naszą tożsamość. Wśród innych przydatnych elementów podróży warto wymienić cieplejsze ubranie (wieczory mogą okazać się chłodne), wygodne buty do zwiedzania, jak również czapkę lub chusteczkę na głowę, aby zapobiec udarowi słonecznemu. Podczas wakacji warto mieć przy sobie mapę lub też urządzenie posiadające łączność GPS. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie zgubimy się podczas samotnej podróży samochodem. Istotne jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia zdrowotnego oraz możliwości wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na czas podróży.