Kanaryjskie wczasy

Wyspy Kanaryjskie, zwane potocznie „Kanarami” to archipelag należących do Hiszpanii wysp ulokowany na Oceanie Atlantyckim. Od lat jest to jedno z najchętniej obieranych wakacyjnych celów nie tylko przez Polaków, ale i wielu innych obywateli kontynentu europejskiego. Na wyspiarski teren przyciąga wiele atrakcji, a także bardzo przyjazny i ciepły klimat połączony z niewielką liczbą opadów, dzięki czemu podczas planowania urlopu nie musimy się obawiać o niesprzyjającą aurę.

Wyspy kanaryjskie składają się z siedmiu wysp, wśród których znajdują się: Lanzarote, Graciosa, Roque del Oeste, Alegranza, La Palma, Lobos, La Gomera, Fuerteventura, El Hierro, Montana Clara, Roque del Este, Gran Canaria oraz największa i najpopularniejsza spośród nich – Teneryfa. Co ciekawe, oryginalna nazwa archipelagu wywodzi się z łacińskiego słowa „canis”, oznaczającego psa, ponieważ według znanych nam dziś danych, w przeszłości na terenie wysp znajdowały się liczne stada dzikich psów. Dla niektórych oczywistym jest, że nazwa wzięła się od malutkiego żółtego ptaszka – kanarka, stało się jednak dokładnie odwrotnie i to nazwa zwierzątka pochodzi od nazwy wyspy, co jest jedną z ciekawostek kojarzonych z wyspami.

Na terenie siedmiu wspaniałych wysp, każdy znajdzie coś dla siebie, by uczynić wakacje magicznymi i niezapomnianymi. Na wypełnionej piaszczystymi plażami, Fuerteventurze, oprócz wylegiwania się na leżaku w blasku gorącego słońca, można również surfować, grać w golfa, a nawet uprawiać windsurfing, czy kitesurfing. Podczas wypoczynku na Lanzarote zachwycać się można wyjątkowymi krajobrazami i niespotykaną architekturą.

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad celem tegorocznych wakacji, Wyspy Kanaryjskie to fenomenalna opcja. Zawsze słoneczne, wypełnione piaszczystymi plażami, oryginalną fauną i florą wyspy to też świetne miejsce do uprawiania wodnych sportów ekstremalnych i naładowania baterii na kolejny rok pracy.

Dodaj komentarz