Jak tanio podróżować?

airport-144331_1280Większość osób kocha podróże i kojarzące się z nimi wakacje. Najczęściej bowiem wyjeżdżamy, kiedy mamy urlop w pracy, a dzieci mają wolne od szkoły. Wielu osobom udaje się podróżować w tym czasie po całym świecie za niewielkie pieniądze. Wcale nie jest to takie trudne, jeżeli potrafimy w odpowiedni sposób zaplanować swój wyjazd dużo wcześniej. Wtedy można bowiem liczyć na liczne zniżki i upusty. Okazuje się, że można zaoszczędzić nawet połowę ceny swoich wakacji.

Przede wszystkim, najlepiej jest dużo wcześniej wybrać termin wyjazdu i zaplanować urlop w pracy. Jesteśmy wtedy spokojni, że nic innego nie wypadnie w tym czasie i na przykład inny pracownik nie zabierze nam czasu wolnego swoim wnioskiem urlopowym. Poza tym, mamy wtedy wystarczającą ilość czasu, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy an wyjazd. Dzięki takim dodatkowym środkom finansowym, można sobie na nieco więcej pozwolić podczas wakacji. Kolejnym krokiem jest oczywiście wybór odpowiedniego miejsca. Najlepiej jest skonsultować się z resztą osób, które razem z nami będą spędzać wakacje. Oczywiście to dorośli finansują wyjazd i oni powinni podejmować decyzję, jednakże zawsze można zapytać dziecko o zdanie.

Kiedy już znamy termin i miejsce naszych wakacji, koniecznie zastanówmy się nad tym, czy wyjazd organizujemy sami, czy też lecimy z biurem podróży. Okazuje się oczywiście, że dużo taniej jest zorganizować wakacje samodzielnie. Przede wszystkim, warto poszukać na stronach tanich linii lotniczych biletów za przyzwoitą sumę. Często kupując bilety z wyprzedzeniem, możemy bowiem liczyć na sporo niższe ceny. Poza tym, wiele linii lotniczych oferuje swoim klientom promocje za wcześniejszą rezerwację biletów. Można na tym zaoszczędzić wiele pieniędzy. Niektóre linie proponują nawet bilety za złotówkę, jeżeli polecimy z niewielkim bagażem. Czasami trzeba dopłacić niewielką kwotę za większy bagaż. Kolejnym krokiem jest oczywiście znalezienie noclegu i zarezerwowanie go. Najlepiej jest poszukiwać takiego miejsca przez Internet i zapoznać się z opiniami innych turystów. Dobrze, żeby było to miejsce zaufane i sprawdzone. Można również zdecydować się na specyficzna formę noclegu, która jest coraz bardziej popularna na całym świecie. Jest to bowiem wynajmowanie czyjegoś mieszkania na czas jego nieobecności. Taka forma należy do najtańszych. Poza tym, pozostają również takie korzyści, jak samodzielne mieszkanie, z dala od innych osób oraz możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków. Można w ten sposób sporo zaoszczędzić. Najlepiej jest wszystko to zorganizować z dużym wyprzedzeniem, wtedy możemy przeznaczyć zaoszczędzone środki na inne atrakcje.

Jeżeli zaś chcemy koniecznie, aby ktoś zorganizował nam nasz wyjazd wakacyjny, wybierzmy najlepiej bardzo znane i cenione biuro podróży. Często bowiem zdarza się, że biura podróży, które są niewielkie i nieznane proponują bardzo korzystne ceny swoich wyjazdów, jednakże niespodziewanie bankrutują one i zostawiają swoich turystów na lodzie. Większe biura podróży są ubezpieczone od takich atrakcji. Poza tym, koniecznie należy sobie również wykupić ubezpieczenie podróżnego. Jeżeli lecimy z biurem, najkorzystniejszą opcją będzie zawsze skorzystanie z oferty first minute. Są to oferty przedstawiane klientom nawet na pół roku przed wylotem. Najczęściej można ich poszukiwać na początku roku, kiedy jeszcze mało kto myśli o wakacjach. Dzięki opcji first minute można zaoszczędzić nawet połowę całej ceny. Jeżeli zaś nie mamy już takiej opcji, zdecydujmy się wówczas na opcję last minute. Zazwyczaj pojawia się ona na kilka dni przed wylotem do miejsca naszego pobytu. Trzeba się wówczas bardzo szybko decydować i kupować wycieczkę. Zaletą tej opcji są naprawdę niskie ceny. Większość biur woli wycieczkę sprzedać po kosztach, niż stracić zainwestowane w nią pieniądze.

Istnieje wiele opcji, które umożliwiają wakacje z tańsza opcją. Przede wszystkim, warto pomyśleć o tym, aby nie stołować się w drogich restauracjach i nie spać w najdroższych hotelach. Najczęściej kwatery prywatne okazują się dużo tańsze. Można również zaoszczędzić poruszając się komunikacja publiczną w miejscu naszego pobytu, zamiast wynajmować samochód lub jeździć z taksówkarzem.

Dodaj komentarz