Czy warto zamieszkać z rodziną w Rokietnicy?

Wielu mieszkańców Poznania posiadających dzieci, myśli o wyprowadzeniu się z miasta i zamieszkaniu w spokojniejszej okolicy. W tym celu zaczynają rozglądać się za nieruchomościami w małych miejscowościach, znajdujących się pod Poznaniem. Jedną z nich jest Rokietnica, chętnie wybierana przez młode rodziny i oddalona zaledwie kilkanaście kilometrów od granic Poznania.

Zalety mieszkania w Rokietnicy

W ciągu ostatnich kilku lat niewielka wieś, jaką była Rokietnica, zaczęła w błyskawicznym tempie zamieniać się w nowoczesne miasteczko, idealne dla młodych rodzin. Skąd bierze się popularność tej niewielkiej miejscowości? Co sprawia, że małżeństwa z dziećmi chętnie decydują się na zakup mieszkania właśnie tutaj?
Z pewnością duży wpływ mają na to atrakcyjne, bardzo konkurencyjne ceny nieruchomości, a także świetny dojazd do Poznania (tuż obok Rokietnicy biegnie autostrada, dzięki której można błyskawicznie dojechać do miasta). Rokietnica dynamicznie się rozwija i posiada rozbudowaną infrastrukturę. Młode rodziny znajdą tutaj niemal wszystko, co jest im potrzebne do życia – dobrą przychodnię lekarską, szkołę, przedszkole i żłobek, a także kilka sieciowych sklepów spożywczych i apteki. Na terenie miasta w ostatnim czasie otwiera się też coraz więcej punktów usługowych, takich jak salony kosmetyczne czy restauracje. Najnowszą inwestycją jest nowoczesna, piętrowa biblioteka w centrum. Okolica obfituje w przepiękne tereny zielone, blisko jest też stąd do jeziora z plażą.
Rokietnica zapewnia swoim mieszkańcom dogodne warunki do życia, nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi wybiera tą lokalizację.

Inwestycje deweloperskie w Rokietnicy

Firmy zajmujące się budową osiedli mieszkaniowych już dawno odkryły ogromny potencjał tego regionu. Nowe inwestycje w Rokietnicy pojawiają się w błyskawicznym tempie, dzięki czemu klienci mają duże możliwości wyboru. Mieszkanie w bloku, szeregowiec czy dom wolnostojący- klienci mogą przebierać w różnorodnych ofertach.
Wiele nowych inwestycji jest położonych przy Trakcie Napoleońskim- jest to nowocześniejsza część Rokietnicy, umożliwiająca szybki dojazd do Poznania.
Jedną z najnowszych realizacji w tym regionie jest osiedle wybudowane przez firmę deweloperską Future Building Company. Składa się ono z wygodnych, praktycznych domów w zabudowie bliźniaczej. To świetne rozwiązanie dla młodych rodzin, gdyż zapewnia im niezbędną przestrzeń w atrakcyjnej cenie. Ogrzewanie bliźniaka jest znacznie tańsze, niż domu wolnostojącego, co pozwala dodatkowo zaoszczędzić na rachunkach. Taki dom jest wygodny i ekonomiczny. Dużą zaletą tej inwestycji, którą szczególnie docenią rodziny z dziećmi, jest niewielka odległość od szkoły i przedszkola.

Czy warto zamieszkać w Rokietnicy?

Każdy, kto szuka spokojnej, urokliwej miejscowości, otoczonej zielenią i oferującej wiele udogodnień, powinien pomyśleć o zamieszaniu w Rokietnicy. To odpowiednie miejsce dla rodzin z dziećmi lub dla młodych ludzi, którzy dopiero planują rodzinę, ale równie dobrze odnajdą się tutaj również starsi ludzie, poszukujący spokoju i odpoczynku.

Dodaj komentarz